Okuduklarım

Okudugum ve okumaya devam ettigim kitaplar asagida liste halindedir. Okudugum bir cok kitap var fakat son okudugum kitaplari ekleyecegim.

Graphic-Rendering

 Grafik alaninda bible gozuyle bakilan kitapdir diyebilirim.  Biraz teorik bir kitap fakat hands on program falan yazarak online tutoriallar ile bi kitap ile kendinizi Graphic alaninda gelistirebilirsiniz. Tutoriallarda ilginc shaderlar olabilir mesela bir demo olarak ilgi cekebilir.

 

 

 

 

Game-Physics Game Physics icin harika bir kitap diyebilirim icerisinde Calculus, algebra, diferansiyel denklemler gibi cok derin konular vardir.

 

 

 

 

 

Game-programming-patternEger game developer iseniz veya game developer olmak istiyorsaniz bu kitabi listenize kesinlikle eklemelisiniz. Bir çok oyun programcıları karşılaştığı en büyük zorluk onların oyun tamamlasi. Çoğu oyun projeleri kendi kod karmaşıklığında bogulmus durumda. Oyun Programlama icerisinde sikca kullanilan Design Pattern’ler bu sorunu tam ele almaktadır. Bu kitap size sadece ihtiyacınız olan pattern’leri secip sorunlari cozmenize yarayacak. Kitabin yazari Electronic Arts (EA) calisirken yazmis ve gercek tecrubelerden yararlanarak yazmistir.

Sağlam bir oyun döngüsu yazmayi, oyun performansını artırmak için CPU’yu nasil kullanacaginiz öğreneceksiniz. Ve bir cok algoritmayla beraber kod ipuclarida bu kitabin icinde.